loader

19 Temmuz 2024

Teknik Seramik Eğitimi

Teknik Seramik Eğitimi

Haberler

Teknik Seramik Eğitimi

Türkiye Seramik Federasyonu tarafından ilki 2019 yılında düzenlenen Teknik Seramik Eğitimi’nden alınan olumlu geri dönüşler neticesinde aynı eğitim 18-22 Aralık tarihinde Seramik Araştırma Merkezi’nde tekrar düzenlenmiştir. Eğitimler işletmelerdeki mühendis ve yöneticilere yönelik olarak hazırlanmıştır. SAM tarafından hazırlanan eğitim programlarında mühendislerimizin bilgi birikiminin arttırılmasıyla işletmelerimizde daha bilinçli iş yapma, sorun çözmeyi ve verimliliği arttırması amaçlanmıştır. TSF Eğitim ücretlerinin bir kısmını karşılayarak destekte bulunmuştur. 

Eğitim 40 saat ve 5 gün sürmüş, Seramik Kaplama Malzemeleri ve Seramik Sağlık Gereçleri olarak iki ayrı programda gerçekleşmiştir.  Her iki eğitime de katılım yoğun olmuş, 160 kişilik bir katılım gerçekleşmiştir. Eğitimler sonunda yapılan anket sonuçları daha sonra üyelerle paylaşılmıştır.

SERAMİK SAĞLIK GEREÇLERİ DERS PROGRAMI (18-22 ARALIK 2023)

 PazartesiSalıÇarşambaPerşembeCuma
09:00-10:30

Hammadde Hazırlama

(BT)

Şekillendirme ve Uygulama (EC)Mikroskobik Karakterizasyon Teknikleri (ST)Mikroskobik Karakterizasyon Teknikleri (Uygulama)Seramiklerin Mekanik Özellikleri (AÇ)
10:30-11.00Çay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve Arası
11:00-11:45

Hammadde Hazırlama

(BT)

Kurutma

(EC)

 

Sırlama

(NÖ)

Mikroskobik Olmayan Karakterizasyon Teknikleri

(Uygulama)

İstatistiksel Proses Kontrol Eğitimi (NE)
11:45-12:30Öğütme ve Çamur Hazırlama (BT)Mikroskobik Karakterizasyon (Numune Hazırlama)

 

Dijital Dönüşüm (GÖ)

 ÖĞLE ARASIÖĞLE ARASIÖĞLE ARASIÖĞLE ARASIÖĞLE ARASI
14:00-14:45Öğütme ve Çamur Hazırlama (BT)

Kristallografi ve Kırınım (ST)

 

 

Pişirme

(FK)

Faz diyagramları (EA)Seramik Endüstrisi ve Çevre (AÖ)
14:45-15:30

Şekillendirme

(CT)

Endüstriyel Fırınlar

(EC)

15:30-16:00Çay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve Arası
16:00-16:45

 

Şekillendirme

(CT)

Mikroskobik Olmayan Karakterizasyon Teknikleri (ST)

Pişirme

(FK)

Nanoteknolojik ve Fonksiyonel Özellikler (FK)

 

Seramiklerin Son Ürün Özellikleri (ÖD)

16:45-17:30

Finansal Okuryazarlık (NS)

 

EĞİTMENLER:

BT: BURHAN TECEN (ECZACIBAŞI)   
CT: CAN TOKMAN (UK CAST)    
AK: ALPAGUT KARA (ESTÜ)      
NS: NECDET SAĞLAM (ANADOLU ÜNİV.)           
FK: FERHAT KARA (ESTÜ)          
NÖ: NİMET ÖZEN (NOOFT )         
PG: PERVİN GENCOĞLU (SAM) 
AÖ: AYSUN ÖZKAN (ESTÜ) 
GÖ: GÜRKAN ÖZTÜRK (ESTÜ) 
NE: NİHAL ERGİNEL (ESTÜ)    
ES: ENDER SUVACI (ESTÜ)         
ST: SERVET TURAN (ESTÜ/SAM)
AÇ: ALİ ÇELİK (BİLECİK ÜNİVERSİTESİ)
EA: ERHAN AYAS (ESTÜ) 
EC: ERAY CAŞIN (GENİTEC)  
ÖD: ÖZER DAVUTOĞLU (EYAP)

SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ DERS PROGRAMI (18-22 ARALIK 2023)

 PazartesiSalıÇarşambaPerşembeCuma 

 

09:00-10:30

 

Hammadde Hazırlama

(VB)

 

Şekillendirme

(AK)

Mikroskobik Karakterizasyon Teknikleri (ST)Pişirme (ES)Seramiklerin Mekanik Özellikleri (AÇ) 
10:30-11.00Çay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve Arası 
11:00-11:45

Hammadde Hazırlama

(VB)

Şekillendirme

(AK)

Mikroskobik Olmayan Karakterizasyon Teknikleri

(Uygulama)

Pişirme (ES)İstatistiksel Proses Kontrol Eğitimi (NE) 
11:45-12:30

 

Öğütme ve Çamur Hazırlama (OES)

Kurutma

(OES)

Mikroskobik Karakterizasyon (Numune Hazırlama)Dijital Dönüşüm (GÖ) 
 ÖĞLE ARASIÖĞLE ARASIÖĞLE ARASIÖĞLE ARASIÖĞLE ARASI 
14:00-14:45Öğütme ve Çamur Hazırlama (OES)

 

Kristallografi ve Kırınım (ST)

 

Sırlama (YB)

Faz Diyagramları  (EA)Seramik Endüstrisi ve Çevre (AÖ) 
14:45-15:30Püskürtmeli Kurutma (OES) 
Mikroskobik Karakterizasyon Teknikleri (Uygulama) 
15:30-16:00Çay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve ArasıÇay-Kahve Arası 

 

16:00-16:45

Endüstriyel Fırınlar

(AE)

 

Mikroskobik Olmayan Karakterizasyon Teknikleri (ST)Dijital Dekorasyon (SŞ)Nanoteknolojik ve Fonksiyonel Özellikler (FK)Seramiklerin Son Ürün Özellikleri (GT) 

 

16:45-17:30

Püskürtmeli Kurutma

(Uygulama)

Finansal Okuryazarlık (NS)Seramiklerin Son Ürün Özellikleri Uygulama (ÖD) 

EĞİTMENLER:

VB: VEDAT BAYRAK (MAŞ)        
AK: ALPAGUT KARA (ESTÜ/SAM)        
OAS: ONUR EMRE SAĞLAM (KÜTAHYA SERAMİK)
NS: NECDET SAĞLAM (ANADOLU ÜNİV.)                  
FK: FERHAT KARA (ESTÜ)          
YB: YEŞİM BALTACI (BALTACI KİMYA)         
GÖ: GÜRKAN ÖZTÜRK (ESTÜ)   
NE: NİHAL ERGİNEL (ESTÜ)       
ES: ENDER SUVACI (ESTÜ)         
AE: AKIN ERKAN (VİTRA-TURESCO) SŞ: SELİM ŞEN (SİLPO)                
GT: GÜLDEN TOK (SAM)  ST: SERVET TURAN (ESTÜ/SAM)           
AÇ: ALİ ÇELİK (ESTÜ)      
AÖ: AYSUN ÖZKAN (ESTÜ)        
EA: ERHAN AYAS (ESTÜ/SAM)

Teknik Seramik Eğitimi